Paszport Bydgoszcz - Biuro paszportowe

Adres 🇵🇱

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy - Oddział Spraw Obywatelskich i Paszportów w Bydgoszczy
ul. Konarskiego 1/3
Bydgoszcz85-950
Polska

Telefon 📞
województwo
kujawsko-pomorskie
Dodatkowe uwagi

W sprawie złożenia wniosku paszportowego udaj się na drugie piętro (przyjmowanie wniosków - pokoje: 206, 207, 208, 240, wydawanie paszportów - pokój 204). W sprawie interwencji, skarg i wniosków - Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców przyjmuje interesantów w pokoju nr 31, III piętro, wejście od ul. Konarskiego 3

Godziny otwarcia
poniedziałek: 8:00-15:00
wtorek: 8:00-16:00
środa: 8:00-15:00
czwartek: 8:00-15:00
piątek: 8:00-15:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Bydgoszcz - Biuro paszportowe w Bydgoszczy. Gdzie w Bydgoszczy wyrobić paszport? Jak złożyć wniosek o paszport? Jakie są godziny otwarcia bydgoskiego biura paszportowego? Pod jaki adres udać się po wniosek paszportowy, jak go wypełnić? Jaki jest czas oczekiwania na paszport w mieście Bydgoszcz? Jaka jest cena za nowy paszport w Bydgoszczy? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Biuro Paszportowe Bydgoszcz to Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Oddział Paszportów i Obsługi Klientów.

Po paszport do Bydgoszczy

W Bydgoszczy możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Bydgoszczy, być zameldowanym w Bydgoszczy lub w jego okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Organem urzędowym wydającym paszport w Bydgoszczy jest wojewoda. Nawet sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

 

Jak wyrobić paszport w Bydgoszczy?

Niestety wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec miasta Bydgoszcz wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce lub też jeśli jest za granicą najbliższy punkt konsularny.

Poradnik ubiegania się o paszport w Bydgoszczy 

Sprawne wyrobienie paszportu w Bydgoszczy możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

  1. Zanotuj w jakich godzinach czynne jest biuro paszportowe. Dzienny limit wydawanie numerków w celu wyrobienia paszportu w Bydgoszczy to 100 na wyrobienia i 100 na odbiór (wyjątkiem jest wtorek, gdzie limit jest większy bo 150). Od wielu lat największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Bydgoszczy są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

  2. Dowiedz się jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i zrób odpowiednie zdjęcie. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w biurach paszportowych. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Bydgoszczy zrobisz szybko i profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

  4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość - dowód osobisty.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Bydgoszczy czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego.

  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym, z którego też będziesz mógł odebrać nowy paszport.

  8. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania i odbiór nowego paszportu w Bydgoszczy

Czas oczekiwania na paszport w Bydgoszczy może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Dodaj w komentarzu ile musiałeś czekać na swój paszport wydany przez biuro paszportowe w Bydgoszczy.

Aktualizacja danych
2021-06-12