Cyfrowy paszport samochodowy

Cyfrowy paszport pojazdu, to bezprecedensowa inicjatywa Carsmile i OTOMOTO realizowana we współpracy z MC2 Innovations. Celem projektu jest naprawa rynku samochodów używanych w Polsce. Paszport samochodowy będzie udostępniony w serwisie OTOMOTO Klik po przeprowadzeniu w warsztacie sprawdzenia 120 parametrów konkretnego auta. Do zapewnienia bezpieczeństwa i niepodrabialności dokumentu zostanie zaprzęgnięta technologia blockchain. Samochody będą fotografowane metodą, która umożliwi ich oglądanie w panoramie sferycznej 360 stopni. Każdemu pojazdowi zostanie przyznana ocena w specjalnie stworzonej skali od A+ do C-. Chodzi o to, żeby cyfrowy paszport pojazdu jak najwierniej opisywał jego faktyczny stan techniczny. Z danych, które przytacza OTOMOTO wynika, że obecnie aż 75% nabywców samochodów używanych jest zmuszonych dokonać naprawy, pojazdu zakupionego na rynku wtórnym, w przeciągu pół roku od zakupu. Ukrytą wadę ma co drugie oferowane auto. Każdy sprzedawany na nowej platformie samochód będzie objęty 12-miesięczną gwarancją. Więcej na: https://motopedia.otomoto.pl/cyfrowy-paszport-pojazdu-bezpieczny-zakup-auta/.

Ostatnia aktualizacja
Komentarze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone

Ostatnio dodane wpisy na paszport.info

Od 1 października do Wielkiej Brytanii tylko z paszportem

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministerstwo transportu Wielkiej Brytanii, dowód osobisty nie będzie już wystarczającym dokumentem przy przekraczaniu granicy tego państwa i przestanie być akceptowany jako ważny dokument  uprawniający do wjazdu na teren Wielkiej Brytanii.

Paszport dla osób z chorobami rzadkimi

Minister zdrowia zapowiedział 24 sierpnia 2021 r. wprowadzenie specjalnych paszportów dla osób z chorobami rzadkimi. Posługując się takowym paszportem pacjenci będą mogli w każdej chwili uzyskać pomoc na SOR i u dowolnego lekarza.

Paszport covidowy do Włoch, lepiej go zabierz

Rząd włoski zapowiedział, że od 6 sierpnia 2021r., paszport covidowy będzie obligatoryjny przy wejściu do restauracji, barów, muzeów itp. miejsc. W ten sposób Włochy próbują utrzymać aktywność gospodarczą m.in. w sektorze turystycznym mimo zagrożenia ze strony Covid-19.

Cyfrowy paszport samochodowy

Cyfrowy paszport pojazdu, to bezprecedensowa inicjatywa Carsmile i OTOMOTO realizowana we współpracy z MC2 Innovations. Celem projektu jest naprawa rynku samochodów używanych w Polsce.

Premier League przygotowuje własny paszport covidowy

Epidemia dała się we znaki Premier League, większość meczów rozgrywano przy pustych trybunach, albo przy bardzo ograniczonej liczbie kibiców. Szansy na przywrócenie normalności szefostwo Premier League, upatruje w pomyśle wydania własnego paszportu covidowego.

Paszport covidowy - Tunezja go nie honoruje

W lipcu 2021 r. Tunezja odnotowała najwyższy wskaźnik zgonów na COVID-19 spośród wszystkich państw regionu Morza Śródziemnego. Wariant Delta jest szeroko rozpowszechniony. Niektóre regiony turystyczne są objęte lockdownem, a przez to sprawiają wrażenie opustoszałych. Z końcem czerwca 2021 w życie weszły obostrzenia m.in.