Przejdź do treści

Paszport Giżycko

Biuro paszportowe w Giżycku. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w mieście Giżycko? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Adres biura paszportowego

al. 1 Maja 14
Giżycko 11-500
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 11:00-16:45
wtorek: 7:30-13:15
środa: 7:30-13:15
czwartek: 7:30-13:15
piątek: 9:00-14:45
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny
Dodatkowe uwagi

Infolinia (pod numerem 89 519 09 24) automatyczna czynna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu Połączenie z konsultantem możliwe jest po wybraniu tonowo numeru "0" Godziny pracy konsultanta: poniedziałek: 9:00 - 17:00 wtorek - piątek: 7.40 - 15.00

W wakacje 2019 funkcjonowała kolejna już edycja programu tzw. "Wieczór z paszportem w 2019 r.", gdzie co miesiąc w drugą środę biuro paszportowe jest dłużej czynne, bo od 7:40 do aż 20:00 godziny. Prawdopodobnie w 2020 roku będzie podobnie.

Paszport Giżycko

W Giżycku możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Giżycka, być zameldowanym w Giżycku lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Giżycku?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Giżycka wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Giżycku

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Giżycko. Przygotuj się krok po kroku. 

 1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Giżycku zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

 2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Giżycku zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Giżycku czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. W przypadku pytań związanych z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.

 7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Giżycku. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile trzeba czekać na paszport w Giżycku?

Czas oczekiwania na paszport w Giżycku może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru.

Aktualizacja danych
2019-09-19
Ocena
Średnia: 3.3 (28 głosów)

Biura paszportowe w pobliżu

 1. Paszport Ełk - 44.97 km
 2. Paszport Bartoszyce - 66.55 km
 3. Paszport Suwałki - 76.23 km
 4. Paszport Olsztyn - 89.10 km
 5. Paszport Łomża - 98.48 km
 6. Paszport Ostrołęka - 106.63 km