Ile kosztuje paszport?

ile kosztuje paszport

 

Cena za nowy paszport jest uzależniona od tego kto chce go wyrobić. Oto zestawienie standardowych cen i obowiązujących zniżek dla wybranych grup osób.

 

 

 

Koszt paszportu

 

Wyrobienie paszportu kosztuje odpowiednio:

 

 

paszport cena przypadek
30 zł paszport dla dziecka do 5 roku życia (15 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny)
60 zł  paszport dla dziecka od 5 do 13 roku życia (30 zł dla posiadaczy uprawnień do ulgi, którą można potwierdzić np. legitymacją szkolną, 15 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny)
140 zł

paszport dla dziecka od 13 do 18 roku życia (70 zł dla posiadaczy uprawnień do ulgi, którą można potwierdzić np. legitymacją szkolną, 35 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny)

140 zł

paszport dla osoby dorosłej jeśli nie masz żadnej ulgi, zniżki

30 zł wydanie paszportu tymczasowego

 

Nie ma jednego sposobu zapłaty za paszport. Dowiedz się w wybranym punkcie paszportowym, jak możesz zapłacić. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą do urzędu dowód opłaty. Poniższe zestawienie ułatwi odnaleźć najbliższe biuro paszportowe:

Uwaga! Od powyższego cennik są pewne odstępstwa. Jeśli z własnej winy stracisz lub zniszczysz paszport wtedy opłata za wyrobienie nowego jest trzykrotnie wyższa (czyli przeliczając jeśli stracisz lub zniszczysz ważny paszport i nie masz żadnej ulgi, to opłata za nowy wyniesie 420 zł bo 3 x 140 zł to 420 zł).

Kto może zapłacić mniej za paszport, a kto otrzyma paszport za darmo?

Niektórym osobom może przysługiwać zniżka cena / ulga, a nawet paszport za darmo.

Ile kosztuje paszport za granicą?

Koszt wyrobienia paszportu za granicą. Wysokość opłat za paszporty i paszporty tymczasowe wydawane za granicą przez konsulów jest uregulowana rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie opłat konsularnych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2237).

Aktualizacja danych