Biuro paszportowe Legionowo

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Legionowie
ulica Józefa Piłsudskiego 41
Legionowo 05-120
Polska

Telefon 📞
Faks
22 774 33 03
województwo
mazowieckie
Dodatkowe uwagi

Punk paszportowy realizuje wydawanie paszportów w budynku Urzędu Miasta Legionowo. Na miejsce można dojechać autobusem 731, 736, L10. W pobliżu znajduje się również Park Miejski NSZZ Solidarność, Urząd Skarbowy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. źródło informacji - Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 8:00-15:45
wtorek: 8:00-15:45
środa: 8:00-15:45
czwartek: 8:00-15:45
piątek: 8:00-15:45
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Legionowo - Biuro paszportowe w Legionowie. Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Legionowie? Jaki jest czas oczekiwania na paszport w mieście Legionowo? Ile kosztuje wyrobienie nowego paszportu i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Po paszport do Legionowa

W Legionowie możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że nie musisz być mieszkańcem Legionowa, być zameldowanym w Legionowie lub w jego okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Jednostka administracyjna w Legionowie zajmująca się sprawami związanymi z paszportami nazywana jest oficjalnie Terenowym Punktem Paszportowym. Organem urzędowym wydającym paszport jest wojewoda. Nawet sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

 

Jak wyrobić paszport w Legionowie?

Niestety wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec Legionowa wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce.

Poradnik ubiegania się o paszport w Legionowie 

Sprawne wyrobienie paszportu w Legionowie możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

  1. Zanotuj w jakich godzinach jest otwarte biuro paszportowe. Nie zawsze dobrym momentem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie spora kolejka i też wiele innych osób będzie chciało załatwić sprawy związaną z paszportem. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Legionowie są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

  2. Zrób odpowiednie zdjęcie. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w biurach paszportowych. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.

  4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Legionowie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Legionowie. Z tego samego biura paszportowego obierasz nowy paszport.

  8. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Legionowo - Czas oczekiwania na nowy paszport

Czas oczekiwania na paszport w Legionowie może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-12

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Warszawa - Bielany - Stefana Żeromskiego 29 - 13.29km
Paszport Warszawa - Żoliborz - ulica Słowackiego 6/8 - 14.38km
Paszport Warszawa - Praga-Północ - ul. Floriańska 10 - 17.32km
Paszport Warszawa - Bemowo - Powstańców Śląskich 70 - 17.51km
Paszport Warszawa - Praga-Południe - ulica Grochowska 274 - 18.99km