Paszport Ożarów Mazowiecki

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Ożarowie Mazowieckim
Poznańska 129/133
Ożarów Mazowiecki 05-850
Polska

Telefon 📞
Faks
22 733 73 16
województwo
mazowieckie
Dodatkowe uwagi

Będąc w budynku biura paszportowego należy kierować się do pokoju numer 12. Na miejsce można dojechać autobusem L-7, 713, N52 (przystanek Starostwo). źródło informacji - Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 9:00-16:30
wtorek: 8:00-15:30
środa: 8:00-15:30
czwartek: 8:00-15:30
piątek: 8:00-15:30
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe w Ożarowie Mazowieckim. Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jakie obowiązują godziny otwarcia biura paszportowego w Ożarowie Mazowieckim? Pod jaki adres udać się po wniosek paszportowy, jak go wypełnić i co do niego dołączyć? Jaki jest czas oczekiwania na paszport? Ile kosztuje wyrobienie nowego paszportu, jakie obowiązują zniżki przy jego wyrabianiu? Czytaj dalej by zyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Po paszport do Ożarowa Mazowieckiego

W Ożarowie Mazowieckim możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że nie musisz mieszkać w Ożarowie Mazowieckim, być zameldowanym w tym mieście lub w jego okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Bardzo często jednostkę administracyjną zajmującą się sprawami związanymi z paszportami określa się nie tylko jako biuro paszportowe ale zamiennie też jako “Terenowy Punkt Paszportowy”. Organem urzędowym wydającym paszport jest wojewoda. Sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

Szczegółowe dane adresowe biura paszportowego w Ożarowie Mazowieckim wraz z godzinami otwarcia, mapą lokalizacji dostępne są poniżej.

 

Ożarów Mazowiecki - Jak wyrobić paszport?

Niestety wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec Ożarowa Mazowieckiego wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce.

Ożarów Mazowiecki - Poradnik ubiegania się o paszport 

Sprawne wyrobienie paszportu możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

  1. Zanotuj w jakich godzinach jest otwarte biuro paszportowe w Ożarowie Mazowieckim. Raczej nie jest dobrym momentem złożenie wniosku paszportowego w poniedziałek, gdzie przeważnie będzie spora kolejka i też wiele innych osób będą chciało załatwić sprawy związaną z paszportem. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Co roku największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Ożarowie Mazowieckim są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

  2. Zrób odpowiednie zdjęcie. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w biurach paszportowych. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

  3. Dołącz jedno zdjęcia do do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

  4. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Zobacz ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Ożarowie Mazowieckim czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki.

  5. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego poniżej, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

  6. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Ożarowie Mazowieckim. Z tego samego biura paszportowego obierasz nowy paszport.

  7. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ożarów Mazowiecki - Czas oczekiwania i odbiór nowego paszportu

Czas oczekiwania na paszport w Ożarowie Mazowieckim może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-12

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Biuro paszportowe Pruszków - ul. Drzymały 30 - 5.11km
Paszport Warszawa - Ursus - plac Czerwca 1976 roku 1 - 5.12km
Paszport Warszawa - Bemowo - Powstańców Śląskich 70 - 7.16km
Paszport Warszawa - Bielany - Stefana Żeromskiego 29 - 11.44km
Paszport Warszawa - Żoliborz - ulica Słowackiego 6/8 - 13.00km
Paszport Warszawa - Praga-Północ - ul. Floriańska 10 - 15.18km