Paszport Bytów - Biuro paszportowe

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Bytowie
ul. Domańskiego 2
Bytów 77-100
Polska

Telefon 📞
województwo
pomorskie
Dodatkowe uwagi

Pod tym samym adresem mieści się Starostwo Powiatowe. Sprawy związane z paszportem załatwiane są w pokoju 103. Ten Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest tylko przez 3 dni w tygodniu.

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: biuro paszportowe zamknięte
wtorek: 8:00-14:30
środa: 8:00-14:00
czwartek: 8:00-14:00
piątek: biuro paszportowe zamknięte
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe Bytów. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Bytowie? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Paszport Bytów

W Bytowie możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Bytowa, być zameldowanym w Bytowie lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Bytowie?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Bytowa wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce (jest ich ponad 100) i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Bytowie

Wyrobienie paszportu w mieście Bytów (przewodnik krok po kroku). 

  1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Bytowie zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.
  2. Przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.
  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.
  4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.
  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Bytowie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).
  6. Masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego? Możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.
  7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Bytowie pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.
  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile się czeka na paszport w Bytowie?

W Bytowie czas oczekiwania na nowy paszport może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, obywatel.gov.pl.

Aktualizacja danych
2021-06-17

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Lębork - Biuro paszportowe - ul. Czołgistów 5 - 43.14km
Paszport Słupsk - Biuro paszportowe - ulica Jana Pawła II 1 - 43.95km
Paszport Kartuzy - Biuro paszportowe - Generała Józefa Hallera 1 - 48.85km
Paszport Chojnice - Biuro paszportowe - 31 stycznia 56 - 53.80km
Paszport Starogard Gdański - Biuro paszportowe - ul. Kościuszki 17a - 71.41km