Paszport Elbląg - Biuro paszportowe

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Elblągu
Wojska Polskiego 1/3
Elbląg 82-300
Polska

Telefon 📞
województwo
warmińsko-mazurskie
Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 7:40-15:00
wtorek: 7:40-15:00
środa: 7:40-15:00
czwartek: 7:40-15:00
piątek: 7:40-15:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Przyjmowanie wniosków pokój nr 46, telefon 55 233 70 01 wewnętrzny 553 lub 550. Wydawanie paszportów pokój nr 44, telefon 55 233 70 01 wewnętrzny 522.

Biuro paszportowe w Elblągu. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w mieście Elbląg? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wypełnić wniosek paszportowy? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Paszport Elbląg

W Elblągu możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Elbląga, być zameldowanym w Elblągu lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Elblągu?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Elbląga wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Elblągu

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Elbląg. Przygotuj się krok po kroku. 

  1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Elblągu zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

  2. Przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.

  4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Elblągu czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. Jeśli masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.

  7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Elblągu pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile trzeba czekać na paszport w Elblągu?

Czas oczekiwania na paszport w Elblągu może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Strona https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-18

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Malbork - Biuro paszportowe - Plac Słowiański 17 - 29.06km
Paszport Tczew - Biuro paszportowe - ul. Piaskowa 2 - 42.05km
Biuro paszportowe Gdańsk - ul. Okopowa 21/27 - 54.49km
Paszport Starogard Gdański - Biuro paszportowe - ul. Kościuszki 17a - 61.77km
Biuro paszportowe Gdynia - ul. Legionów 130 - 67.71km
Paszport Olsztyn - Biuro paszportowe - Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9 - 81.47km
Paszport Kartuzy - Biuro paszportowe - Generała Józefa Hallera 1 - 81.70km