Paszport Gniezno - Biuro paszportowe

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Gnieźnie
ul. Papieża Jana Pawła II 9/10
Gniezno 62-210
Polska

Telefon 📞
województwo
wielkopolskie
Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 10:00-16:45
wtorek: 8:00-14:45
środa: 8:00-14:45
czwartek: 8:00-14:45
piątek: 8:00-14:45
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe Gniezno. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Gnieźnie? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Paszport Gniezno

W Gnieźnie możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Gniezna, być zameldowanym w Gnieźnie lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Gnieźnie?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony przez Internet. Każdy mieszkaniec Gniezna wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Gnieźnie

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Gniezno. Przygotuj się krok po kroku. 

  1. Zobacz w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Gnieźnie zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.
  2. Przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.
  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.
  4. Zabierz ze sobą dowód osobisty, musisz potwierdzić swoją tożsamość.
  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Gnieźnie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).
  6. W przypadku pytań związanych z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.
  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Gnieźnie. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.
  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Gnieźnie na paszport

Czas oczekiwania na paszport w Gnieźnie może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Jest dłuższy w okresie tuż przed wakacjami w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-18

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Biuro paszportowe Poznań - ul. ks. Jakuba Wujka 1 - 38.26km
Paszport Konin - Biuro paszportowe - Aleja 1 Maja 7 - 56.98km
Biuro paszportowe Inowrocław - al. Ratuszowa 36/38 - 65.57km
Biuro paszportowe Bydgoszcz - ul. Konarskiego 1/3 - 84.85km
Paszport Kalisz - Biuro paszportowe - ul. Kolegialna 4 - 85.14km
Biuro paszportowe Leszno - Plac Kościuszki 4 - 89.68km