Przejdź do treści

Paszport Gorlice

Biuro paszportowe Gorlice. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Gorlicach? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Uwaga! Nastąpiła zmian miejsca siedziby biura paszportowego. Wcześniej mieściło się na ul. 11 Listopada 6. Obecny Terenowy Punkt Paszportowy Gorlice mieści się na ul. Michalusa 18. Należy kierować się do pokoju numer 6.

Adres biura paszportowego

Józefa Michalusa 18
Gorlice 38-300
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 7:30-15:00
wtorek: 7:30-15:00
środa: 7:30-15:00
czwartek: 7:30-15:00
piątek: 7:30-15:00
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny

Paszport Gorlice

W Gorlicach możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Gorlic, być zameldowanym w Gorlicach lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Gorlicach?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony przez Internet. Każdy mieszkaniec Gorlic wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Gorlicach

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Gorlice. Przygotuj się krok po kroku. 

 1. Zobacz w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie większa kolejka. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Gorlicach zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

 2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Gorlicach zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Zabierz ze sobą dowód osobisty, musisz potwierdzić swoją tożsamość.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Gorlicach czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. W przypadku pytań związanych z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.

 7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Gorlicach. Nowy paszport odbierasz tylko z tego samego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Od urzędnika przyjmującego wniosek paszportowy otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Gorlicach na paszport

Czas oczekiwania na paszport w Gorlicach może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Jest dłuższy w okresie przed wakacjami w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Napisz ile musiałeś czekać na swój nowy paszport w komentarzu.

Aktualizacja danych
2019-09-19
Ocena
Średnia: 3 (43 głosów)

Biura paszportowe w pobliżu

 1. Paszport Nowy Sącz - 34.84 km
 2. Paszport Tarnów - 40.92 km
 3. Paszport Krosno - 43.37 km
 4. Paszport Brzesko - 52.12 km
 5. Paszport Limanowa - 54.24 km
 6. Paszport Bochnia - 62.94 km