Paszport Gryfice

W Gryficach jest biuro paszportowe i mieści się w Starostwie Powiatowym. Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport w Gryficach? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Adres biura paszportowego

pl. Zwycięstwa 37
Gryfice 72-300
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 7:30-15:30
wtorek: 7:30-15:30
środa: 7:30-15:30
czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-15:30
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny

Paszport Gryfice

W Gryficach możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że nie musisz być mieszkańcem Gryfic, być zameldowanym w Gryficach lub w jego pobliżu, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Organem urzędowym wydającym nowy paszport jest wojewoda. Sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

 

Jak wyrobić paszport w Gryficach?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec Gryfic wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w biurze paszportowy w Gryficach 

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Gryfice możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

 1. Zanotuj w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie zawsze dobrym momentem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie spora kolejka i też wiele innych osób będzie chciało załatwić sprawy związaną z paszportem. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Gryficach są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

 2. Dowiedz się jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i zrób odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Jednak dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Gryficach zrobisz szybko i profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Zobacz dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Gryficach czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

 7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Gryficach. Gotowy paszport odbierasz z tego samego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Gryficach na nowy paszport

Czas oczekiwania na paszport w Gryficach może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Napisz ile musiałeś czekać na swój nowy paszport w komentarzu.

Ocena
Średnia: 3 (71 głosów)
Aktualizacja danych
2019-09-17
zachodniopomorskie

Jaka jest opłata za paszport w Gryficach?

Standardowa cena za wydanie nowego paszportu dla osoby dorosłej wynosi 140 zł. Sporo osób jest jednak uprawnionych do skorzystania z ulgi obniżającej znacznie tą kwotę. Niektórzy mogą otrzymać ten dokument nawet za darmo.

Biura paszportowe w pobliżu

 1. Paszport Łobez - 41.39 km
 2. Paszport Świnoujście - 58.86 km
 3. Paszport Szczecin - 67.98 km
 4. Paszport Koszalin - 71.71 km
 5. Paszport Szczecinek - 101.47 km
 6. Paszport Wałcz - 110.03 km