Paszport Kraków - Biuro paszportowe w Krakowie

Biuro paszportowe Kraków. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Krakowie? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Adres biura paszportowego

Świętego Sebastiana 11
Kraków 31-049
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 9:00-17:00
wtorek: 8:00-15:00
środa: 8:00-15:00
czwartek: 8:00-15:00
piątek: 8:00-15:00
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny (kliknij w numer aby zadzownić)

informacja paszportowa:12 39 21 820,
Depozyt paszportowy (informacja o możliwości odbioru paszportu): 12 39 21 806

Dodatkowe uwagi

W celu złożenia wniosku paszportowego lub odebrania paszportu należy wcześniej pobrać bloczek z systemu kolejkowego.

Paszport w Krakowie, gdzie złożyć wniosek o paszport?

Biuro Paszportowe Kraków Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Oddział Paszportowy Kraków.

Kiedyś biuro paszportowe w Krakowie mieściło się na ulicy Przy Rondzie 6. Na dzień dzisiejszy uległ on już zmianie. Obecnie punkt paszportowy mieści się przy ul. św. Sebastiana 11(parter, sala obsługi paszportowej).

Adres do korespondencji pozostaje ten co wcześniej, czyli:

Małopolski Urząd Wojewódzki, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków. Napisz w komentarzu na dole wpisu, jak duże są kolejki w krakowskim biurze paszportowym. Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce, wiec można się spodziewać, że jest sporo chętnych i kolejki do złożenia wniosku paszportowego mogą być spore. 

Paszport dla dziecka Kraków

Zobacz w oddzielnym wpisie jak wyrobić paszport dla dziecka. Dzięki przekazanym wskazówkom będziesz mógł udać się do biura paszportowego przygotowany, a dzięki temu Twoje dziecko nie będzie zbyt długo rozkapryszone długim czekaniem w urzędzie.

Czas oczekiwania na paszport w Krakowie

Proszę o umieszczanie w komentarzu informacji ile czasu musieliście czekać na wyrobienie paszportu po złożeniu wniosku paszportowego w biurze paszportowym w Krakowie.

 

Rezerwacja wizyty, kolejka po paszport w Krakowie

Również proszę o informację na ten temat poniżej w komentarzach. Z pewnością będzie przydatna dla osób odwiedzających tą stronę i ułatwi podjęcie decyzji kiedy najlepiej udać się do urzędu. Można się domyślać, że o wiele dłuższe są kolejki w okresie tuż przed wakacjami.

 

 

Ocena
Średnia: 2.7 (71 głosów)
Aktualizacja danych
2019-09-21
małopolskie

Biura paszportowe w pobliżu