Przejdź do treści

Paszport Łobez

Biuro paszportowe w Łobzie i mieści się w Urzędzie Miasta. Jak wyrobić paszport w Łobzie? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Adres biura paszportowego

ulica Niepodległości 13
Łobez 73-150
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 8:00-16:00
wtorek: 9:00-15:00
środa: Zamknięte
czwartek: Zamknięte
piątek: 9:00-15:00
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny

Paszport Łobez

W Łobzie możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że nie musisz być mieszkańcem Łobza, być zameldowanym w Łobzie lub w jego pobliżu, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Organem urzędowym wydającym nowy paszport jest wojewoda. Sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

 

Jak wyrobić paszport w Łobzie?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec Łobza wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w biurze paszportowy w Łobzie 

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Łobez możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

 1. Zanotuj w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie zawsze dobrym momentem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie spora kolejka i też wiele innych osób będzie chciało załatwić sprawy związaną z paszportem. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Łobzie są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

 2. Dowiedz się jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i zrób odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Jednak dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Łobzie zrobisz szybko i profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Zobacz dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Łobzie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

 7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Łobzie. Gotowy paszport odbierasz z tego samego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Łobzie na nowy paszport

Czas oczekiwania na paszport w Łobzie może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Napisz ile musiałeś czekać na swój nowy paszport w komentarzu.

Godziny otwacia

Uwaga! W środy i czwartki punkt paszportowy w Łobzie jest nieczynny.

Aktualizacja danych
2019-09-17
Ocena
Średnia: 2.5 (49 głosów)

Biura paszportowe w pobliżu

 1. Paszport Gryfice - 41.39 km
 2. Paszport Wałcz - 69.32 km
 3. Paszport Szczecinek - 71.59 km
 4. Paszport Koszalin - 71.94 km
 5. Paszport Szczecin - 73.31 km
 6. Paszport Świnoujście - 89.52 km