Paszport Ostrów Wielkopolski

Biuro paszportowe w Ostrowie Wielkopolskim. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w mieście Ostrów Wielkopolski? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na paszport? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Adres biura paszportowego

aleja Powstańców Wielkopolskich 16
Ostrów Wielkopolski 63-410
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 8:30-15:10
wtorek: 8:30-15:10
środa: 8:30-15:10
czwartek: 8:30-15:10
piątek: 8:30-15:10
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny
Dodatkowe uwagi

W Starostwie Powiatowym pok. 209 – przyjmowanie wniosków, wydawanie paszportów

Paszport Ostrów Wielkopolski

W Ostrowie Wielkopolskim możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego, być zameldowanym w Ostrowie WIelkopolskim lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Z ciekawostek warto wspomnieć, że organem urzędowym wydającym nowy paszport jest wojewoda.

 

Jak wyrobić paszport w Ostrowie Wielkopolskim?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony przez Internet. Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić jakie chce biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Ostrowie Wielkopolskim

Wyrobienie paszportu w mieście Ostrów Wielkopolski. Przygotuj się krok po kroku. 

 1. Zobacz w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie większa kolejka. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Ostrowie Wielkopolskim powstają w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

 2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie, które musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Ostrowie Wielkopolskim zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Zabierz ze sobą dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Ostrowie Wielkopolskim czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. W przypadku pytań związanych z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.

 7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Ostrowie Wielkopolskim. Nowy paszport odbierasz tylko z tego samego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Od urzędnika przyjmującego wniosek paszportowy otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Ostrowie Wielkopolskim na paszport

Czas oczekiwania na paszport w Ostrowie Wielkopolskim może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Napisz ile musiałeś czekać na swój nowy paszport w komentarzu.

Ocena
Średnia: 3 (95 głosów)
Aktualizacja danych
2019-09-18
wielkopolskie

Jaka jest opłata za paszport w Ostrowie Wlkp.?

Standardowa cena za wydanie nowego paszportu dla osoby dorosłej wynosi 140 zł. Sporo osób jest jednak uprawnionych do skorzystania z ulgi obniżającej znacznie tą kwotę. Niektórzy mogą otrzymać ten dokument nawet za darmo.

Biura paszportowe w pobliżu

 1. Paszport Kalisz - 22.73 km
 2. Paszport Sieradz - 63.27 km
 3. Paszport Konin - 71.16 km
 4. Paszport Wrocław - 80.14 km
 5. Paszport Leszno - 88.38 km
 6. Paszport Gniezno - 99.95 km