Biuro paszportowe Radom

Adres 🇵🇱

Delegatura Paszportowa w Radomiu
ul. Stefana Żeromskiego 53
Radom 26-600
Polska

Telefon 📞
Faks
48 362 06 12
województwo
mazowieckie
Dodatkowe uwagi

Punkt paszportowy znajduje się tuż obok Galerii Rosa. źródło informacji - Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Infolinia paszportowa pod numerem telefonu 22 695 73 88.

Godziny otwarcia
Weekday Time slot Comment
poniedziałek: 10:00-17:30
wtorek: 8:00-15:30
środa: 8:00-15:30
czwartek: 8:00-15:30
piątek: 8:00-15:30
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe Radom. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Radomiu? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Paszport Radom

W Radomiu możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Radomia, być zameldowanym w Radomiu lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Radomiu?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Radomia wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce (jest ich ponad 100) i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Radomiu

Wyrobienie paszportu w mieście Radom (przewodnik krok po kroku). 

  1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Radomiu zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.
  2. Przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.
  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.
  4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.
  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Radomiu czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).
  6. Masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego? Możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.
  7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Radomiu pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.
  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile się czeka na paszport w Radomiu?

Czas oczekiwania w Radomiu na nowy paszport może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-12

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Biuro paszportowe Puławy - Aleja Królewska 19 - 55.83km
Biuro paszportowe Kielce - al. IX Wieków Kielc 3 - 69.15km
Biuro paszportowe Piaseczno - Chyliczkowska 14 - 75.51km
Biuro paszportowe Otwock - ul. Armii Krajowej 5 - 78.51km
Paszport Warszawa - Ursynów - aleja Komisji Edukacji Narodowej 61 - 83.51km
Biuro paszportowe Kraśnik - Aleja Niepodległości 20 - 85.57km
Biuro paszportowe Pruszków - ul. Drzymały 30 - 88.37km