Paszport Tarnobrzeg - Biuro paszportowe

Adres 🇵🇱

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie - Oddział Paszportów w Tarnobrzegu
ul. 1-go Maja 4a
Tarnobrzeg 39-400
Polska

Telefon 📞
województwo
podkarpackie
Dodatkowe uwagi

Przyjmowanie wniosków paszportowych: pok. 5
Odbiór paszportów: pok. 8

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 7:30-15:30
wtorek: 10:00-18:00
środa: 7:30-15:30
czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-15:30
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe Tarnobrzeg. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Tarnobrzegu? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Paszport Tarnobrzeg

W Tarnobrzegu możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Tarnobrzega, być zameldowanym w Tarnobrzegu lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Tarnobrzegu?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Tarnobrzega wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce (jest ich ponad 100) i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Tarnobrzegu

Wyrobienie paszportu w mieście Tarnobrzeg (przewodnik krok po kroku). 

  1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Tarnobrzegu zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

  2. Przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.

  4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Tarnobrzegu czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. Masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego? Możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

  7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Tarnobrzegu pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile się czeka na paszport w Tarnobrzegu?

Czas oczekiwania w Tarnobrzegu na nowy paszport może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru

Aktualizacja danych
2021-06-15

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Biuro paszportowe Kraśnik - Aleja Niepodległości 20 - 56.14km
Biuro paszportowe Rzeszów - Grunwaldzka 15 - 63.70km
Biuro paszportowe Tarnów - Aleja Solidarności 5-9 - 78.38km
Biuro paszportowe Kielce - al. IX Wieków Kielc 3 - 80.38km
Biuro paszportowe Puławy - Aleja Królewska 19 - 95.98km
Paszport Lublin - Biuro paszportowe - ul. Lubomelska 1-3 - 97.86km
Biuro paszportowe Radom - ul. Stefana Żeromskiego 53 - 98.90km