Paszport Wrocław - Biuro paszportowe we Wrocławiu

paszport Wrocław
Adres 🇵🇱

Dolnośląski Urząd Wojewódzki Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Oddział Paszportowy i Obsługi Klienta
pl. Powstańców Warszawy 1
Wrocław50-153
Polska

Telefon 📞
województwo
dolnośląskie
Dodatkowe uwagi

Punkt kasowy w Oddziale Paszportowym i Obsługi Klienta we Wrocławiu czynny jest 15 minut krócej. Pod numerem telefonu 71 340 61 87 można rezerwować wizytę w biurze paszportowym.

Godziny otwarcia
poniedziałek: 9:00-16:00
wtorek: 9:00-16:00
środa: 8:00-18:00
czwartek: 9:00-16:00
piątek: 9:00-16:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe Wrocław. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego we Wrocławiu? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Biuro Paszportowe Wrocław.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki - do tego urzędu należy się kierować w celu wyrobienia paszportu we Wrocławiu

Uwaga! Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Wrocławia chcących w tym roku wyrobić nowy paszport. Od 26 marca 2018r. zamiast 10 okienek przy których można było wyrobić paszport jest 13. Już teraz kolejki w  biurze paszportowym są ogromne, a sezon wakacyjny już niebawem. Pewnie niektórym wrocławianom ważny dokument jakim jest paszport przyda się już w majówkę. Bo przecież coraz więcej osób przy tanich biletach lotniczych może sobie pozwolić na nawet krótki odpoczynek poza granicami Polski.

Z ciekawostek dodam, że według informacji dostępnych w Internecie zauważalny jest wzrost z roku na rok ilości składanych wniosków paszportowych (zobacz jak wygląda wzór wniosku o paszport), zdecydowany szczególnie w tym roku.

Na zakończenie jeszcze wspomnę, iż trwają prace nad uruchomieniem lepszego systemu kolejkowego we wrocławskim wydziale paszportowym. Ma zacząć funkcjonować od początku kwietnia. Natomiast w pobliskich punktach terenowych, czyli w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu od 16 kwietnia 2018r. 

Aktualizacja danych
2021-06-12