Biuro paszportowe Piaseczno

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Piasecznie
Chyliczkowska 14
Piaseczno 05-500
Polska

Telefon 📞
Faks
22 737 11 58
województwo
mazowieckie
Dodatkowe uwagi

Biuro paszportowe mieści się w budynku Starostwa Powiatowego. Po drugiej stronie ulicy znajduje się Biblioteka Publiczna. Na miejsce można dojechać komunikacją miejską autobusami 727, L-2, L-5, L12, L13, L17, L19, L24, L25, L32 (przystanek Urząd Miasta). źródło informacji - Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Godziny otwarcia
Weekday Time slot Comment
poniedziałek: 8:00-16:45
wtorek: 8:00-15:40
środa: 8:00-15:40
czwartek: 8:00-15:40
piątek: 8:00-15:40
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe w Piasecznie. Gdzie w Piasecznie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Piasecznie? Pod jaki adres udać się po wniosek paszportowy, jak go wypełnić i co do niego dołączyć? Jaki jest czas oczekiwania na paszport? Ile kosztuje wyrobienie nowego paszportu i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Zapoznaj się z artykułem, aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Po paszport do Piaseczna

W Piasecznie możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że nie musisz być mieszkańcem Piaseczna, być zameldowanym w Piasecznie lub w jego okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Bardzo często jednostkę administracyjną zajmującą się sprawami związanymi z paszportami określa się nie tylko jako biuro paszportowe ale zamiennie też jako “Terenowy Punkt Paszportowy”. Organem urzędowym wydającym paszport jest wojewoda. Nawet sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

Szczegółowe dane adresowe biura paszportowego w Piasecznie wraz z godzinami otwarcia, mapą dojazdu dostępne są poniżej.

 

Piaseczno - Jak wyrobić paszport?

Niestety wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec Piaseczna wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce (najwygodniej będzie pewnie jednak ten w Piasecznie) lub też jeśli jest za granicą najbliższy punkt konsularny.

Piaseczno - Poradnik ubiegania się o paszport 

Sprawne wyrobienie paszportu możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

  1. Zanotuj w jakich godzinach jest otwarte biuro paszportowe w Piasecznie. Nie zawsze dobrym momentem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie spora kolejka i też wiele innych osób będą chciały sprawy związaną z paszportem. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Od wielu lat największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Piasecznie są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

  2. Zrób odpowiednie zdjęcie. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w biurach paszportowych. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

  3. Dołącz jedno zdjęcia do do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

  4. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Zobacz ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Piasecznie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki.

  5. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego poniżej, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

  6. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Piasecznie. Z tego samego biura paszportowego obierasz nowy paszport.

  7. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Piaseczno - Czas oczekiwania i odbiór nowego paszportu

Czas oczekiwania na paszport w Piasecznie może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-12

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Warszawa - Ursynów - aleja Komisji Edukacji Narodowej 61 - 8.21km
Biuro paszportowe Otwock - ul. Armii Krajowej 5 - 16.51km
Paszport Warszawa - Ursus - plac Czerwca 1976 roku 1 - 16.83km
Biuro paszportowe Pruszków - ul. Drzymały 30 - 18.43km
Paszport Warszawa - Praga-Południe - ulica Grochowska 274 - 19.18km
Paszport Warszawa - Praga-Północ - ul. Floriańska 10 - 19.63km