Paszport Piła - Biuro paszportowe

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Pile
Aleja Niepodległości 33
Piła 64-920
Polska

Telefon 📞
województwo
wielkopolskie
Dodatkowe uwagi

Infolinia paszportowa tel. 61 850 87 77.

Sprawy paszportowe załatwiane są w pokoju numer 32.

Sobota z paszportem w Pile - 10, 17, 24 lipca 2021 (sprawę dotyczącą paszportu załatwisz w godzinach 7.30 – 15.00).

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 10:15-17:45
wtorek: 8:15-15:15
środa: 8:15-15:15
czwartek: 8:15-15:15
piątek: 8:15-15:15
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe Piła. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Pile? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Paszport Piła

W Pile możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Piły, być zameldowanym w Pile, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Pile?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony przez Internet. Każdy mieszkaniec Piły wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Pile

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Piła. Przygotuj się krok po kroku. 

  1. Zobacz w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Pile zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

  2. Przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. 

  4. Zabierz ze sobą dowód osobisty, musisz potwierdzić swoją tożsamość.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Pile czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. Jeśli masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.

  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Pile. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Pile na paszport

Czas oczekiwania na paszport w mieście Piła może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Jest dłuższy w okresie tuż przed wakacjami w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-30

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Chojnice - Biuro paszportowe - 31 stycznia 56 - 80.74km
Biuro paszportowe Bydgoszcz - ul. Konarskiego 1/3 - 84.68km
Biuro paszportowe Poznań - ul. ks. Jakuba Wujka 1 - 85.01km
Paszport Łobez - Biuro paszportowe w Łobzie - Niepodległości 13 - 91.43km