Paszport Świnoujście - Biuro paszportowe w Świnoujściu

Adres 🇵🇱

Urząd Miasta Świnoujście - Punkt Paszportowy w Świnoujściu
Wojska Polskiego 1/5
Świnoujście 72-600
Polska

Telefon 📞
województwo
zachodniopomorskie
Przydatne informacje

W celu załatwieni sprawy związanej s paszportem kieruj się do sali numer 21 na parterze.

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 7:30-14:30
wtorek: 7:30-14:30
środa: 7:30-14:30
czwartek: 7:30-14:30
piątek: 7:30-14:30
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Uwaga. Pod koniec czerwca 2023 Terenowy Punkt Paszportowy będzie czynny w następujących godzinach.

 • 21.06.2023   nieczynne
 • 22.06.2023   9.30 - 14.30
 • 23.06.2023   9.30 - 14.30
 • 26.06.2023   nieczynne
 • 27.06.2023   9.30 - 14.30
 • 28.06.2023   7.30 - 14.30
 • 29.06.2023   7.30 - 14.30
 • 30.06.2023   7.30 - 14.00

źródło informacji - BIP Urzędu Miasta Świnoujście

W Świnoujściu jest biuro paszportowe. Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport w Świnoujściu? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Terenowy Punkt Paszportowy w Świnoujściu znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście już od wielu lat.  Dokładna jego lokalizacja to parter, sala 21. W pobliżu znajduje się również Urząd Skarbowy, Powiatowy Urząd Pracy.Od dłuższego czasu nie zmieniają się też jego godziny otwarcia.

Po paszport do Świnoujścia

W Świnoujściu możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że nie musisz być mieszkańcem Świnoujścia, być zameldowanym w Świnoujściu lub w jego okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Organem urzędowym wydającym paszport jest wojewoda. Nawet sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

 

Jak wyrobić paszport w Świnoujściu?

Niestety wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec Świnoujścia wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w biurze paszportowy w Świnoujściu 

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Świnoujście możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

 1. Zanotuj w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie zawsze dobrym momentem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie spora kolejka i też wiele innych osób będzie chciało załatwić sprawy związaną z paszportem. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Świnoujściu są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

 2. Dowiedz się jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i zrób odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Jednak dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Świnoujściu zrobisz szybko i profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Zobacz dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Świnoujściu czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

 7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Świnoujściu. Gotowy paszport odbierasz z tego samego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Świnoujściu na nowy paszport

Czas oczekiwania na paszport w Świnoujściu może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Napisz ile musiałeś czekać na swój nowy paszport w komentarzu.

Aktualizacja danych
2023-06-21

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Biuro paszportowe Szczecin - Wały Chrobrego 4 - 58.00km
Paszport Łobez - Biuro paszportowe w Łobzie - Niepodległości 13 - 95.80km
Paszport Koszalin - Biuro paszportowe w Koszalinie - ul. Władysława Andersa 34 - 131.14km
Biuro paszportowe Gorzów Wielkopolski - ul. Jagiellończyka 8 - 146.31km
Paszport Szczecinek - Biuro paszportowe w Szczecinku - ul. Warcisława IV 16 - 163.41km