Biuro paszportowe Szczecin

Adres 🇵🇱

Punkt Paszportowy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie
Wały Chrobrego 4
Szczecin 70-502
Polska

Telefon 📞
województwo
zachodniopomorskie
Godziny otwarcia
Weekday Time slot Comment
poniedziałek: 10:00-17:30
wtorek: 8:00-15:00
środa: 8:00-15:00
czwartek: 8:00-15:00
piątek: 8:00-15:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe w Szczecinie. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w mieście Szczecin? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Paszport w Szczecinie można wyrobić w biurze paszportowym, które mieści się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie na ulicy Wały Chrobrego 4.

Informacja paszportowa w tym budynku mieści się w holu głównym na parterze. Osoby chcące złożyć wniosek paszportowy powinny udać się do pokoju 87, który również mieści się w holu głównym na parterze.

Wydawanie paszportów również jest realizowane w pokoju 87, natomiast urząd podaje inny numer telefonu dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy ich paszport jest już gotowy do wydania - tel. 91 430 32 78.

Jeszcze inne numery kontaktowe są podane dla chcących rozwiązać problem z utratą paszportu. Będąc na miejscu nadal należy kierować się do wspomnianego pokoju 87, natomiast najlepiej zadzwonić pod numer telefonu 91 43 03 253 lub 91 43 03 739.

Dodatkowo chcąc załatwić sprawę dotyczącą odmowy wydania paszportu lub jego unieważnienia trzeba podejść do pokoju 22 lub zadzwonić na numer tel. 91 43 03 253.

Kasa przyjmuje opłaty paszportowe: poniedziałek: 7.45-17.45 oraz od wtorku do piątku: 8.00-14.45.

Opłatę za paszport można uiścić w kasie właściwego organu paszportowego lub na jego rachunek. W przypadku urzędu w Szczecinie numer konta do wpłaty znajdziesz na tej stronie. Przy przelewie należy pamiętać o dopisku "opłata paszportowa dla ..................." ( dane osoby ubiegającej się o wydanie paszportu).

Rezerwacja kolejki, wizyty w urzędzie online

Przed udaniem się do urzędu w celu załatwienia sprawy związanej z paszportem można zarezerwować kolejkę online na tej stronie.

Tylko w przypadku wybrania kolejki A "przyjmowanie wniosków o wydanie paszportu" trudno było znaleźć w ten sposób wolny termin tzw. z dnia na dzień. Sprawdzałem np. 11 września 2018r., że następnym wolnym terminem był 19 wrzesień (2 wolne terminy), natomiast 20 września terminów wolnych było dostępnych 16. Jednak wrzesień to okres już powakacyjny. Należy przyjąć, że w okresie przedwakacyjnym i w same wakacje, kiedy wyrobieniem paszportu jest zainteresowana większa ilość osób rezerwacja w ten sposób kolejki może być utrudniona. Zauważyłem, że tylko w poniedziałki możliwa była rezerwacja kolejki w późniejszym czasie (ostatni termin o godzinie 17:30), natomiast w pozostałe dni ostatni termin wypadał o godzinie 14:30. Rezerwacja w ten sposób kolejki startuje od 10:00 w poniedziałki i od 9:30 w pozostałe dni. Z przedstawionych przedziałów wynika, że kolejni interesanci są umawiani co 10 minut. Rezerwacja kolejki w pozostałych sprawach związanych z paszportem i z pobytem cudzoziemców w Polsce była możliwa niemal z dnia na dzień.

Sam proces rezerwacji kolejki przez stronę internetową podaną powyżej jest prosta i można ją spokojne wykonać również przez telefon komórkowy. Odbywa się w 4 krokach:

 1. Należy wybrać określoną kolejkę, czyli właściwie to co chcemy załatwić. Do wyboru jest:
  - A - przyjmowanie wniosków o wydanie paszportu
  - B - Wydawanie paszportów i zaproszeń
  - C - Inne sprawy paszportowe
  - D - Składanie wniosków o pobyt w Polsce
  - E - Pobyt obywateli UE, wydawanie i wymiana kart
  - F - Zaproszenia cudzoziemców-składanie wniosków
  - G - Uznanie i nadanie obywatelstwa polskiego oraz poświadczenie obywatelstwa polskiego
  - H - Zezwolenie na pracę cudzoziemca
  - I - Informacja, Druki, Uzupełnienie dokumentów
 2. Wybierasz dane i godzinę wizyty z wyświetlonego kalendarza
 3. Musisz zaakceptować regulamin aby kontynuować proces rezerwacji. Akceptując regulamin między innymi wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowy przez urząd w celu realizacji rezerwacji wizyty (według regulaminu mają zostać usunięte miesiąc od dany wyznaczonej wizyty). Jest w nim zawarty też punkt, w którym deklarujesz, że "Przybędę do Urzędu i przed planowaną wizytą pobiorę bilet wpisując numer identyfikacyjny na monitorze dotykowym automatu biletowego. Nieodebranie biletu przed zaplanowaną godziną powoduje anulowanie mojej rezerwacji.". 
 4. Podajesz imię, nazwisko, numer telefonu, email. Te dane mają ułatwić ewentualny kontakt pracownika urzędu. Na zakończenie klikasz Rejestruj.

 

Czas oczekiwania na paszport w Szczecinie

Jedną z bardziej interesujących rzeczy dla osób udających się do biura paszportowego jest to ile będą musieli czekać na nowy paszport. Standardowy termin ten wynosi do 1 miesiąca. Każdy urząd paszportowy ma inną liczbę interesantów, gdzie szczególnie zwiększa się ona przed wakacjami. Dlatego zachęcam do umieszczenia w komentarzu informacji zwrotnej po wizycie w urzędzie. Napisz ile musiałeś czekać na swój paszport.

Przydatne:

 

Aktualizacja danych
2021-06-30

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Łobez - Biuro paszportowe w Łobzie - Niepodległości 13 - 73.45km
Biuro paszportowe Gorzów Wielkopolski - ul. Jagiellończyka 8 - 88.72km
Paszport Wałcz - Biuro paszportowe w Wałczu - Dąbrowskiego 17 - 127.74km
Paszport Koszalin - Biuro paszportowe w Koszalinie - ul. Władysława Andersa 34 - 136.24km