Paszport Szczecinek - Biuro paszportowe w Szczecinku

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Szczecinku
ul. Warcisława IV 16
Szczecinek 78-400
Polska

Telefon 📞
województwo
zachodniopomorskie
Dodatkowe uwagi

Punkt paszportowy mieści się w Starostwie Powiatowym.

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 9:00-15:00
wtorek: biuro paszportowe zamknięte
środa: biuro paszportowe zamknięte
czwartek: 9:00-17:00
piątek: 9:00-15:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe w Szczecinku. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Paszport Szczecinek

W Szczecinku możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Szczecinka, być zameldowanym w Szczecinku lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Z ciekawostek warto wspomnieć, że organem urzędowym wydającym nowy paszport jest wojewoda.

 

Jak wyrobić paszport w Szczecinku?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony przez Internet. Każdy mieszkaniec Szczecinka wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić jakie chce biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport akurat w Szczecinku

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Szczecinku. Przygotuj się krok po kroku. 

  1. Zapamiętaj w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie większa kolejka. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Szczecinku powstają w okresie wakacyjnym, który zaczyna się od połowy czerwca, a kończy pod koniec września. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

  2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Szczecinku zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

  4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość - dowód osobisty.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Szczecinku czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. W przypadku pytań związanych z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Szczecinku. Nowy paszport odbierasz z tego samego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

  8. Od urzędnika przyjmującego wniosek paszportowy otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Szczecinku na nowy paszport

Czas oczekiwania na paszport w Szczecinku może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Napisz ile musiałeś czekać na swój nowy paszport w komentarzu.

Aktualizacja danych
2021-06-30

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Chojnice - Biuro paszportowe - 31 stycznia 56 - 56.11km
Paszport Piła - Biuro paszportowe - Aleja Niepodległości 33 - 60.55km
Paszport Koszalin - Biuro paszportowe w Koszalinie - ul. Władysława Andersa 34 - 63.76km
Paszport Łobez - Niepodległości 13 - 71.60km
Paszport Bytów - Biuro paszportowe - ul. Domańskiego 2 - 74.42km
Paszport Słupsk - Biuro paszportowe - ulica Jana Pawła II 1 - 87.58km