Turcja paszport - Czy do Turcji potrzebny jest paszport/wiza?

paszport

Czy potrzebny jest paszport do Turcji?

Uwaga! Nie możesz wjechać do Turcji mając przy sobie tylko dowód osobisty. Musisz mieć przy sobie ważny paszport. Dodatkowo oprócz paszportu wymagane jest posiadanie wizy.

Przydatne informacje o Turcji

  • stolicą Turcji jest Ankara,
  • obowiązującą walutą jest LIRA TURECKA, w skrócie TL, TRY
  • na terytorium Turcji znajdują się 2 placówki dyplomatyczne: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Turcji i Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Stambule

Bezpieczeństwo w Turcji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych 16 marca 2017 wydało ostrzeżenie dla podróżujących do Turcji nadając mu drugi stopień z czterech obowiązujących. Kategorycznie odradza wyjazd do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji, ostrzega przed podróżami w pozostałe regiony kraju.

Możliwe poziomy zagrożenia w Turcji publikowane przez MSZ
zachować zwykłą ostrożność  
ostrzegamy przed podróżą obowiązujący na dzień 12 lipiec 2018
nie podróżuj  
opuść natychmiast  

Aktualny stan zagrożenia osoby udające się do Turcji mogą i powinny sprawdzić na stronie polakzagranicą.msz.gov.pl. Takie informacji są również dostępne w aplikacji na telefon iPolak

Ile trwa lot do Turcji?

Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Warszawy (WAW) do Turcji możesz polecieć:

  • Stambuł (IST) - połączenie bezpośrednie - czas lotu to 2 godziny i 25 minut
  • Ankara (ESB) - połączenie z jedną przesiadką, łączny czas podróży to 6 godzin i 15 minut (najpierw lecisz do Stambułu, a następnie dopiero do Ankary (czyli sumując czas lotu do Stambułu 2h:40m w tym przypadku i ze Stambułu do Ankary samolotem Turkish Airlines 1h:10m w tym 2h:25m czas przesiadki).

 

Ostatnia aktualizacja