Większe zainteresowanie wyrobieniem paszportu

paszport

Biura paszportowe w całej Polsce cieszą się podwyższonym zainteresowaniem od końca lutego 2022. Napięta sytuacja na Ukrainie przypomniała wielu osobom o tym, że warto mieć ważny paszport w szufladzie.

 

W niektórych placówkach osoby chcące wyrobić paszport lub przedłużyć jego ważność, muszą przygotować się nawet na kilkugodzinne oczekiwanie. W większości biur paszportowych możliwe jest zarezerwowanie sobie terminu w kolejce przez Internet. Pracownicy urzędów apelują, żeby osoby, które nie mają pilnej potrzeby wyrobienia paszportu, odłożyły wizytę w urzędzie na za tydzień lub dwa, gdy będzie już spokojniej. Ruch w biurach paszportowych jest dodatkowo napędzany przez fakt, że większość krajów atrakcyjnych turystycznie, znosi restrykcje wynikające z pandemii Covid-19. Coraz więcej osób myśli już o wakacjach i przygotowuje się do nich również przez wyrobienie, albo aktualizację dokumentów paszportowych.

 

Spora część petentów zapomina, że do biura paszportowego należy zabrać swój stary paszport i przez to jest odprawiana z kwitkiem. Mimo zwiększonego zainteresowania wyrobieniem paszportu, czas oczekiwania na jego wydanie nie uległ wydłużeniu i nadal wynosi 30 dni od momentu złożenia wniosku.

Ostatnia aktualizacja