Sprawdź czy paszport jest już gotowy

SMS, że paszport jest do odbioru.

Od czerwca 2017 roku biura paszportowe mogą Ciebie poinformować o tym, że paszport jest gotowy do odbioru poprzez wysłanie wiadomości SMS. Oczywiście musisz podać swój numer telefonu komórkowego w momencie składania wniosku paszportowe.

Po złożeniu wniosku paszportowego (biometrycznego 10-cio lub 5-cio letniego) zapytaj się osoby, która go przyjęła kiedy możesz otrzymać swój nowy paszport. Maksymalny czas to 30 dni. Została utworzona dedykowana strona internetowa, na której możesz sprawdzić czy Twój paszport czeka na Ciebie już w biurze paszportowym. Wpisz w wyznaczone pole numer otrzymany na potwierdzeniu złożenia wniosku paszportowego. Znajduje się on pod kodem kreskowym. W zależności od tego na jakim etapie jest "wyrabianie" Twojego paszportu pojawi jedne z następujących komunikatów:

  • Twój wniosek został przyjęty w urzędzie. Nie możesz jeszcze odebrać paszportu.
  • Twój paszport jest w realizacji. Nie możesz go jeszcze odebrać.
  • Twój paszport jest gotowy do odbioru.
  • Jeśli pojawi się ostatni komunikat możesz udać się do biura paszportowego / konsulatu gdzie składałeś wniosek paszportowy w celu odebrania gotowego paszportu. Data wydania paszportu tymczasowego jest ustalana z pracownikiem biura paszportowego / konsulatu podczas spotkania paszportowego. Jeśli odbierasz paszport w konsulacie nie musisz wcześniej umawiać się na spotkanie, natomiast możesz być poproszona(y) o przedłożenie pracownikowi ochrony konsulatu potwierdzenia złożenia wniosku paszportowego.
Aktualizacja danych