Sobota z paszportem 2021 - Sprawy paszportowe załatwisz w soboty

Od  26 czerwca 2021 r. urzędy wojewódzkie będą dostępne dla obywateli  w sprawach paszportowych również w soboty - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obywatele nie tylko będą mogli składać wnioski paszportowe także w soboty, ale dodatkowo nastąpią zmiany godzin dostępności urzędów w tygodniu. Wojewodowie otrzymali dyspozycję, aby wydłużyć godziny pracy urzędów wojewódzkich w dni powszednie. Obsługa obywateli w soboty ma trwać od  26 czerwca aż do końca lipca. Zmiana ta ma związek ze zwiększonym zainteresowaniem załatwianiem spraw paszportowych. Jest to zapewne reakcja na długie okresy oczekiwania na paszport odnotowywane w ostatnim czasie.

W biurach paszportowych, które działają przy starostwach powiatowych, decyzja o organizacji pracy pozostaje w gestii starosty.

Ostatnia aktualizacja
Komentarze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone

Ostatnio dodane wpisy na paszport.info

Od 1 października do Wielkiej Brytanii tylko z paszportem

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministerstwo transportu Wielkiej Brytanii, dowód osobisty nie będzie już wystarczającym dokumentem przy przekraczaniu granicy tego państwa i przestanie być akceptowany jako ważny dokument  uprawniający do wjazdu na teren Wielkiej Brytanii.

Paszport dla osób z chorobami rzadkimi

Minister zdrowia zapowiedział 24 sierpnia 2021 r. wprowadzenie specjalnych paszportów dla osób z chorobami rzadkimi. Posługując się takowym paszportem pacjenci będą mogli w każdej chwili uzyskać pomoc na SOR i u dowolnego lekarza.

Paszport covidowy do Włoch, lepiej go zabierz

Rząd włoski zapowiedział, że od 6 sierpnia 2021r., paszport covidowy będzie obligatoryjny przy wejściu do restauracji, barów, muzeów itp. miejsc. W ten sposób Włochy próbują utrzymać aktywność gospodarczą m.in. w sektorze turystycznym mimo zagrożenia ze strony Covid-19.

Cyfrowy paszport samochodowy

Cyfrowy paszport pojazdu, to bezprecedensowa inicjatywa Carsmile i OTOMOTO realizowana we współpracy z MC2 Innovations. Celem projektu jest naprawa rynku samochodów używanych w Polsce.

Premier League przygotowuje własny paszport covidowy

Epidemia dała się we znaki Premier League, większość meczów rozgrywano przy pustych trybunach, albo przy bardzo ograniczonej liczbie kibiców. Szansy na przywrócenie normalności szefostwo Premier League, upatruje w pomyśle wydania własnego paszportu covidowego.

Paszport covidowy - Tunezja go nie honoruje

W lipcu 2021 r. Tunezja odnotowała najwyższy wskaźnik zgonów na COVID-19 spośród wszystkich państw regionu Morza Śródziemnego. Wariant Delta jest szeroko rozpowszechniony. Niektóre regiony turystyczne są objęte lockdownem, a przez to sprawiają wrażenie opustoszałych. Z końcem czerwca 2021 w życie weszły obostrzenia m.in.