Biuro paszportowe Mińsk Mazowiecki

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Mińsku Mazowieckim
ul. Konstytucji 3 Maja 16
Mińsk Mazowiecki 05-300
Polska

Telefon 📞
województwo
mazowieckie
Dodatkowe uwagi

Sprawdź szczegółową procedurę wyrobienia nowego paszportu (jak umówić wizytę w urzędzie, jak zarezerwować kolejkę) na stornie BIP Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 8:00-15:30
wtorek: 8:00-15:30
środa: 8:00-16:30
czwartek: 8:00-15:30
piątek: 8:00-14:30
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Mińsk Mazowiecki - Terenowy Punkt Paszportowy w Mińsku Mazowieckim. Gdzie wyrobić paszport? Jak złożyć wniosek o paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego? Pod jaki adres udać się po wniosek paszportowy, jak go wypełnić? Jaki jest czas oczekiwania na paszport w mieście Mińsk Mazowiecki? Jaka jest cena za nowy paszport w Mińsku Mazowieckim? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Terenowy Punkt Paszportowy w Mińsku Mazowieckim przyjmuje wnioski o paszport i wydaje nowe paszporty od maja 2009 roku. W tym biurze paszportowym obowiązuje system kolejkowy. Rezerwacji kolejki można pod numerem telefonu 25 756 40 50, przez stronę internetową, lub na miejscu w pokoju nr. 210.

Opłatę za paszport wnioskujący o nowy paszport w Mińsku Mazowieckim powinni wnosić na konto Mazowieckie Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (przejdź do źródła informacji aby uzyskać więcej szczegółów, link podany jest na końcu wpisu).

Uwaga! Kasa w Starostwie Powiatowym Mińsk Mazowiecki nie przyjmuje opłaty za paszport.

Po paszport do Mińska Mazowieckiego

W Mińsku Mazowieckim możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Mińska Mazowieckiego, być zameldowanym w Mińsku Mazowieckim lub w jego okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Organem urzędowym wydającym paszport w Mińsku Mazowieckim jest wojewoda. Sam wniosek o paszport na tytuł: “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

 

Jak wyrobić paszport w Mińsku Mazowieckim?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec miasta Mińsk Mazowiecki wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce lub też jeśli jest za granicą najbliższy punkt konsularny.

Poradnik ubiegania się o paszport w Mińsku Mazowieckim 

Sprawne wyrobienie paszportu w Mińsku Mazowieckim możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

  1. Zanotuj w jakich godzinach czynne jest biuro paszportowe. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Mińsku Mazowieckim są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.
  2. Zrób odpowiednie zdjęcie. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w biurach paszportowych. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 
  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.
  4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość - dowód osobisty.
  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Mińsku Mazowieckim czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).
  6. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego.
  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym, z którego też będziesz mógł odebrać nowy paszport.
  8. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Mińsk Mazowiecki - Czas oczekiwania na paszport

Czas oczekiwania na paszport w Mińsku Mazowieckim może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy. Dodaj w komentarzu ile musiałeś czekać na swój paszport wydany przez biuro paszportowe w Mińsku Mazowieckim.

Aktualizacja danych
2021-06-12

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Biuro paszportowe Otwock - ul. Armii Krajowej 5 - 21.83km
Biuro paszportowe Wołomin - ul. Prądzyńskiego 3 - 28.68km
Paszport Warszawa - Praga-Południe - ulica Grochowska 274 - 34.51km
Paszport Warszawa - Ursynów - aleja Komisji Edukacji Narodowej 61 - 35.47km
Paszport Warszawa - Praga-Północ - ul. Floriańska 10 - 37.11km
Biuro paszportowe Piaseczno - Chyliczkowska 14 - 38.13km