Paszport covidowy do Włoch, lepiej go zabierz

Rząd włoski zapowiedział, że od 6 sierpnia 2021r., paszport covidowy będzie obligatoryjny przy wejściu do restauracji, barów, muzeów itp. miejsc. W ten sposób Włochy próbują utrzymać aktywność gospodarczą m.in. w sektorze turystycznym mimo zagrożenia ze strony Covid-19.

 

Turyści, którzy będą chcieli skorzystać z siłowni, basenów, kasyn, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i imprezach plenerowych, też muszą być w stanie okazać swój paszport covidowy. Obowiązek przedstawienia paszportu covidowego nie dotyczy dzieci poniżej lat 12. Niedostosowanie się do nowych przepisów jest zagrożone karą od 400 do 1000 euro. Może ją otrzymać zarówno klient, jak i usługodawca. Jeżeli naruszenia się powtórzą, firmie grozi zamknięcie na okres do 10 dni.

 

Bez paszportu covidowego nadal będzie można wypić kawę stojąc przy barze i zjeść w restauracji na wolnym powietrzu. Nie jest on konieczny do korzystania z transportu publicznego i przemieszczania się pociągami dalekobieżnymi oraz samolotami w obrębie Włoch.

Ostatnia aktualizacja
Komentarze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone