Biuro paszportowe Pruszków

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Pruszkowie
ul. Drzymały 30
Pruszków 05-800
Polska

Telefon 📞
województwo
mazowieckie
Dodatkowe uwagi

Infolinia paszportowa222 500 119 czynna 24h/7

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 8:00-17:30
wtorek: 8:00-15:30
środa: 8:00-17:30
czwartek: 8:00-15:30
piątek: 8:00-13:30
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe w Pruszkowie. Gdzie w Pruszkowie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport w Pruszkowie? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Pruszkowie? Pod jaki adres udać się po wniosek paszportowy, jak go wypełnić i co do niego dołączyć? Jaki jest czas oczekiwania na paszport w mieście Pruszków? Ile kosztuje wyrobienie nowego paszportu i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Po paszport do Pruszkowa

W Pruszkowie możesz wyrobić nowy paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że nie musisz być mieszkańcem Pruszkowa, być zameldowanym w Pruszkowie lub w jego okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Bardzo często jednostkę administracyjną zajmującą się sprawami związanymi z paszportami określa się nie tylko jako biuro paszportowe ale zamiennie też jako “Terenowy Punkt Paszportowy”. Organem urzędowym wydającym paszport jest wojewoda. Nawet sam wniosek o paszport jest zatytułowany “WNIOSEK O WYDANIE PRZEZ WOJEWODĘ LUB MINISTRA WŁAŚCIWEGO DO SPRAW WEWNĘTRZNYCH PASZPORTU ALBO PASZPORTU TYMCZASOWEGO”

Szczegółowe dane adresowe biura paszportowego w Pruszkowie, godziny otwarcia, mapą z lokalizacja biura znajdziesz poniżej.

 

Jak wyrobić paszport w Pruszkowie?

Niestety wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony w ten sam sposób. Każdy mieszkaniec Pruszkowa wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić dowolne z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych w Polsce (najwygodniej będzie pewnie jednak ten w Pruszkowie) lub też jeśli jest za granicą najbliższy punkt konsularny.

Poradnik ubiegania się o paszport w Pruszkowie 

Sprawne wyrobienie paszportu w Pruszkowie możliwe jest, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. 

  1. Zanotuj w jakich godzinach jest otwarte biuro paszportowe w Pruszkowie. Nie zawsze dobrym momentem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie spora kolejka i też wiele innych osób będzie chciało załatwić sprawy związaną z paszportem. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Od wielu lat największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Pruszkowie są tuż przed okresem wakacyjnym, który zaczyna się  od maja, czerwca, a kończy we wrześniu. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na urlop.

  2. Zrób odpowiednie zdjęcie. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w biurach paszportowych. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu. Dobrym rozwiązaniem jest zerknąć na niego i zobaczyć jaka wygląda i czy nie będziesz mieć problemów z jego uzupełnieniem na miejscu. 

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku o paszport. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.

  4. Zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Ile kosztuje wyrobienie paszportu? Wyrabiając nowy paszport w Pruszkowie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. W przypadku pytań związanych z paszportem możesz skorzystać z infolinii paszportowej (kontakt niżej), zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Pruszkowie. Z tego samego biura paszportowego obierasz nowy paszport.

  8. Od urzędnika przyjmującego wniosek o paszport otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania i odbiór nowego paszportu w Pruszkowie

Czas oczekiwania na paszport w Pruszkowie może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy, https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy. 

Aktualizacja danych
2021-06-17

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Ożarów Mazowiecki - Poznańska 129/133 - 5.11km
Paszport Warszawa - Ursus - plac Czerwca 1976 roku 1 - 7.29km
Paszport Warszawa - Bemowo - Powstańców Śląskich 70 - 11.06km
Paszport Warszawa - Bielany - Stefana Żeromskiego 29 - 15.79km
Paszport Warszawa - Ursynów - aleja Komisji Edukacji Narodowej 61 - 16.59km
Paszport Warszawa - Żoliborz - ulica Słowackiego 6/8 - 16.90km