Soboty paszportowe w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

paszport

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie poinformował o pierwszych tzw. "sobotach z paszportem" w 2023 roku. Sobota z paszportem co coroczna akcja organizowana przez punkty paszportowe w w wybranym miastach w Polsce dająca możliwość wyrobienia paszportu w sobotę. W soboty 14 stycznia i 28 stycznia 2023 roku możesz odwiedzić urząd i złożyć wniosek o paszport (adres ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin). Stanowiska do wydawania paszportów i przyjmowania wniosków paszportowych w tych dniach będą czynne od godziny 8:00 do 15:00. Kasa będzie przyjmowała płatności też w tych samych godzinach.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecina daje możliwość również umówić wizytę w sprawie paszportu online. Sprawdzając system rezerwacji 14 stycznia pierwszym dostępnym terminem na złożenie wniosku paszportowego był poniedziałek 27 lutego i środa 1 marca. To były jedyne dostępne terminy. Trochę lepiej wyglądała sytuacja jeśli chodzi o możliwość rezerwacji wizyty online w sprawie odbioru już wyrobionego paszportu. Dostępnych było 5 dni w których można było wybrać godzinę wizyty.

Urząd zaznacza, że pula biletów do pobrania do załatwienie sprawy związanej z wyrobieniem paszportu na te dni (jak i na inne) jest ograniczona. Przypominamy, że już w punktach paszportowych obowiązuje zasada, że wniosek o paszport wypełnia urzędnik przy stanowisku paszportowym. Bezwzględnie zabierze ze sobą fotografię nie starszą niż 6 miesięcy (wymiary 3,5x4,5 cm) dowód wpłaty (dokonanej online lub w kasie), dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

Nowy paszport kosztuje 140 zł (jeśli nie będą stosowane zniżki). 

Na paszport.info postaramy się informować o kolejnych sobotach z paszportem w innych też terenowych punktach paszportowych nie tylko w województwie zachodniopomorskim. 

źródło informacji - https://www.szczecin.uw.gov.pl/

Paszporty w Szczecinie - paszport.info/szczecin

Ostatnia aktualizacja