Włochy – Opłaty drogowe [ 2019 ]

We Włoszech nie funkcjonują winiety. Opłata inkasowana na bramkach przy autostradach zależy od gabarytów pojazdu, długości pokonanej trasy, ukształtowania terenu i wykorzystanej infrastruktury drogowej. 

Przy wjeździe na autostradę pobiera się kwit, który następnie okazuje się przy zjeździe. Należność można regulować przy użyciu gotówki, karty płatniczej, magnetycznej karty ViaCard (za wyjątkiem Sycylii) lub za pomocą urządzenia Telepass. Jazda odcinkami wolnymi od opłat jest możliwa, ale utrudniona, dlatego podróż należy dobrze zaplanować.

Wysokość opłat drogowych wyjeżdżających do Włoch

Matematyczna formuła pozwalająca na obliczenie kosztów przejazdu jest skomplikowana, dlatego  warto skorzystać z kalkulatora kosztów przejazdu

Przeciętnie należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1 EUR na każde 7 km autostrady.

Opracowano na podstawie: autostrade.it

Ostatnia aktualizacja
Komentarze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone

Ostatnio dodane wpisy na paszport.info

Cyfrowy paszport samochodowy

Cyfrowy paszport pojazdu, to bezprecedensowa inicjatywa Carsmile i OTOMOTO realizowana we współpracy z MC2 Innovations. Celem projektu jest naprawa rynku samochodów używanych w Polsce.

Premier League przygotowuje własny paszport covidowy

Epidemia dała się we znaki Premier League, większość meczów rozgrywano przy pustych trybunach, albo przy bardzo ograniczonej liczbie kibiców. Szansy na przywrócenie normalności szefostwo Premier League, upatruje w pomyśle wydania własnego paszportu covidowego.

Tunezja nie honoruje paszportów covidowych

W lipcu 2021 r. Tunezja odnotowała najwyższy wskaźnik zgonów na COVID-19 spośród wszystkich państw regionu Morza Śródziemnego. Wariant Delta jest szeroko rozpowszechniony. Niektóre regiony turystyczne są objęte lockdownem, a przez to sprawiają wrażenie opustoszałych. Z końcem czerwca 2021 w życie weszły obostrzenia m.in.

Nowe zasady wjazdu na Litwę

Od 5 lipca 2021 obowiązują nowe zasady wjazdu na terytorium Litwy. Kraj ten w obawie przed rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, zaostrzył politykę wobec osób przekraczających granice. Na podróżnych nałożono obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19.

Chorwacja wakacje 2021 – praktyczne porady

Aktualizacja z dnia 1 lipca 2021 - Od 1 lipca 2021 r. wszyscy obywatele  Unii Europejskiej, którzy posiadają Unijny Certyfikat COVID (tzw. paszport covidowy), mogą wjechać do Chorwacji bez żadnych ograniczeń.