Paszport Leszno - Biuro paszportowe w Lesznie

Biuro paszportowe Leszno. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Lesznie? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Adres biura paszportowego

Plac Kościuszki 4
Leszno 64-100
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 10:15-17:45
wtorek: 8:15-15:15
środa: 8:15-15:15
czwartek: 8:15-15:15
piątek: 8:15-15:15
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny
Dodatkowe uwagi

Przyjmowanie wniosków paszportowych oraz wydawanie paszportów: pokój nr 3 (parter).

Ważne informacje! Funkcjonuje system kolejkowy (bilety wydawane w poniedziałek do 17:30, wtorek- piątek do 14:30. Urząd informuje, że ilość wydawanych biletów przez system kolejkowy jest ograniczona do dziennego limitu na dany rodzaj sprawy.

Paszport Leszno

W Lesznie możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Leszna, być zameldowanym w Lesznie lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Lesznie?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony przez Internet. Każdy mieszkaniec Leszna wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Ubieganie się o paszport w Lesznie - poradnik

Wyrobienie paszportu w mieście Leszno. Przygotuj się krok po kroku. 

  1. Zobacz w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Zastanów się, czy dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, dużo osób załatwia sprawy urzędowe tego dnia. Największe kolejki wnioskujących o paszport w Lesznie zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

  2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Lesznie zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

  4. Zabierz ze sobą dowód osobisty, musisz potwierdzić swoją tożsamość.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Lesznie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. W przypadku pytań związanych z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Lesznie. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Lesznie na paszport

Czas oczekiwania na paszport w mieście Leszno może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Jest dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru.

Ocena
Średnia: 2.8 (70 głosów)
Aktualizacja danych
2019-09-19
wielkopolskie

Jaka jest opłata za paszport w Lesznie?

Standardowa cena za wydanie nowego paszportu dla osoby dorosłej wynosi 140 zł. Sporo osób jest jednak uprawnionych do skorzystania z ulgi obniżającej znacznie tą kwotę. Niektórzy mogą otrzymać ten dokument nawet za darmo.

Biura paszportowe w pobliżu