Przejdź do treści

Paszport Biała Podlaska

Biuro paszportowe Biała Podlaska. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Białej Podlaskiej? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Adres biura paszportowego

Brzeska 41
Biała Podlaska 21-500
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 10:00-17:00
wtorek: 8:00-15:00
środa: 8:00-15:00
czwartek: 8:00-15:00
piątek: 8:00-15:00
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny
Faks
83 344 92 51
Dodatkowe uwagi

Biuro paszportowe mieści się w budynku Starostwa Powiatowego. Tuż obok znajduje się Kino Merkury i Parafia Narodzenia NMP. Trochę dalej znajduje się Centrum Handlowe Rywal.

Paszport Biała Podlaska.

W Białej Podlaskiej możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Białej Podlaski, być zameldowanym w Białej Podlaskiej lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Białej Podlaskiej?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Białej Podlaski wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce (jest ich ponad 100) i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Białej Podlaskiej

Wyrobienie paszportu w mieście Biała Podlaska (przewodnik krok po kroku). 

 1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Białej Podlaskiej zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

 2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Białej Podlaskiej zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Białej Podlaskiej czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. Masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego? Możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

 7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Białej Podlaskiej pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile się czeka na paszport w Białej Podlaskiej?

Czas oczekiwania w Białej Podlaskiej na nowy paszport może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru

Aktualizacja danych
2019-09-22
Ocena
Średnia: 3.1 (71 głosów)

Biura paszportowe w pobliżu

 1. Paszport Siedlce - 59.86 km
 2. Paszport Lublin - 95.12 km
 3. Paszport Chełm - 103.43 km
 4. Paszport Puławy - 105.82 km
 5. Paszport Mińsk Mazowiecki - 107.96 km
 6. Paszport Białystok - 121.33 km