Paszport Puławy - Biuro paszportowe w Puławach

Biuro paszportowe Puławy. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Puławach? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Adres biura paszportowego

Aleja Królewska 19
Puławy 24-100
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 7:30-14:30
wtorek: 7:30-14:30
środa: 10:30-15:30
czwartek: 7:30-14:30
piątek: 7:30-14:30
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny
Faks
81 886 11 86

W Puławach znajduje się biuro paszportowe. Terenowy Punkt Paszportowy został otwarty w Starostwie Powiatowym Puławy i przyjmuje wnioskujących o paszport od 5 grudnia 2011 roku. Nie musisz być mieszkańcem Puław (być tam zameldowany) jeśli chcesz złożyć wniosek o paszport w tym mieście i odebrać w nim nowy paszport (w sprawach wyrobienia nowego paszportu nie ma rejonizacji). Należy pamiętać, że składając wniosek paszportowy w Puławach, do Puław też będziesz musiał pojechać, aby odebrać nowo wyrobiony paszport. Z pewnością w tym biurze paszportowym (terenowym punkcie paszportowym) wyrabiać nowy paszport będą najcześciej mieszkańcy powiatu puławskiego, opolskiego i ryckiego.

Jak złożyć wniosek o paszport w Puławach?

Uwaga! Od 19 lipca 2019 obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport. Sprawdź jak go poprawnie wypełnić, aby bez większych problemów został przyjęty przez pracowników biura paszportowego znajdującego się w Puławach. 

Złożyć wniosek o paszport, odebrać wyrobiony nowy paszport można w pokoju numer 26 (niski parter).

Sprawdź również:

Ocena
Średnia: 2.6 (48 głosów)
Aktualizacja danych
2019-09-16
lubelskie

Jaka jest opłata za paszport w Puławach?

Standardowa cena za wydanie nowego paszportu dla osoby dorosłej wynosi 140 zł. Sporo osób jest jednak uprawnionych do skorzystania z ulgi obniżającej znacznie tą kwotę. Niektórzy mogą otrzymać ten dokument nawet za darmo.

Biura paszportowe w pobliżu