Biuro paszportowe Ełk

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Ełku
Mickiewicza 15
Ełk 19-305
Polska

Telefon 📞
województwo
warmińsko-mazurskie
Dodatkowe uwagi

Przyjmowanie wniosków o paszport pokój nr 8 i 9, telefon 87 610 99 27. Wydawanie paszportów pokój nr 7, telefon 87 621 17 51

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 7:40-15:00
wtorek: 7:40-15:00
środa: 7:40-15:00
czwartek: 7:40-15:00
piątek: 7:40-15:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe w Ełku. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w mieście Ełk? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wypełnić wniosek paszportowy i skąd go pograć? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Paszport Ełk

W Ełku możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Ełku, być zameldowanym w powiecie ełckim, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Ełku?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Ełku wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Ełku

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Ełk. Przygotuj się krok po kroku. 

  1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Ełku zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.
  2. Przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.
  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy.
  4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.
  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Ełku czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).
  6. Jeśli masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.
  7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Ełku pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.
  8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile trzeba czekać na paszport w Ełku?

Czas oczekiwania na paszport w Ełku może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Strona https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy.

Aktualizacja danych
2021-06-18

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Giżycko - Biuro paszportowe - al. 1 Maja 14 - 44.97km
Biuro paszportowe Suwałki - Sejneńska 13 - 48.84km
Biuro paszportowe Ostrołęka - Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 15 - 97.74km
Paszport Bartoszyce - Biuro paszportowe - ul. Grota-Roweckiego 1 - 111.05km
Paszport Olsztyn - Biuro paszportowe - Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9 - 122.79km