Paszport Olsztyn - Biuro paszportowe

Adres 🇵🇱

Oddział Paszportów Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9
Olsztyn 10-575
Polska

Telefon 📞
województwo
śląskie
Przydatne informacje

 

 

Dodatkowe uwagi

"Składanie wniosków pokój nr 20 stanowiska A, B, C, D, E oraz wydawanie paszportów pokój 18 w godzinach: poniedziałek – piątek 7:40 - 15:00"

Godziny otwarcia
Dzień Time slot Comment
poniedziałek: 7:40-15:00
wtorek: 7:40-15:00
środa: 7:40-15:00
czwartek: 7:40-15:00
piątek: 7:40-15:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe w Olsztynie. 

 • Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w mieście Olsztyn? 
 • Gdzie złożyć wniosek o paszport?
 • Jak wypełnić wniosek paszportowy?
 • Jak wyrobić paszport? 
 • Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu?
 • Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Biuro paszportowe w Olsztynie

W Olsztynie możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Olsztyna, być zameldowanym w Olsztynie lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Olsztynie?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Mieszkaniec Olsztyna wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Olsztynie

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Olsztyn. Przygotuj się krok po kroku. 

 1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Olsztynie zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

 2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Olsztynie zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Olsztynie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. Jeśli masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.

 7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Olsztynie pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile trzeba czekać na paszport w Olsztynie?

Czas oczekiwania na paszport w Olsztynie może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru

  Aktualizacja danych
  2021-06-17

  Inne biura paszportowe w okolicy

  Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

  Paszport Bartoszyce - Biuro paszportowe - ul. Grota-Roweckiego 1 - 56.90km
  Paszport Elbląg - Biuro paszportowe - Wojska Polskiego 1/3 - 81.47km
  Paszport Giżycko - Biuro paszportowe - al. 1 Maja 14 - 89.11km
  Paszport Malbork - Biuro paszportowe - Plac Słowiański 17 - 99.91km
  Biuro paszportowe Ciechanów - 17 Stycznia 7 - 99.96km
  Biuro paszportowe Ostrołęka - Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 15 - 106.26km
  Paszport Tczew - Biuro paszportowe - ul. Piaskowa 2 - 116.62km