Przejdź do treści

Paszport Piotrków Trybunalski

Biuro paszportowe Piotrków Trybunalski. Jak wyrobić paszport? Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w Piotrkowie Trybunalskim? Jak wypełnić wniosek paszportowy?  Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki? 

Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Adres biura paszportowego

ul. Szkolna 28 budynek B
Piotrków Trybunalski 97-300
Polska

Godziny otwarcia
poniedziałek: 8:00-15:45
wtorek: 10:00-17:45
środa: 8:00-15:45
czwartek: 8:00-15:45
piątek: 8:00-15:45
sobota: Zamknięte
niedziela: Zamknięte
Kontakt telefoniczny
Dodatkowe uwagi

Jeżeli dzień wolny wypada we wtorek, w następny dzień roboczy urząd czynny jest w godzinach: 10.00 -17.45. Osoby chcące złożyć wniosek o paszport muszą najpierw pobrać numerek w pokoju 129. Obsługa interesantów w sprawach związanych z paszportami odbywa się na pierwszym piętrze w pokojach 147 i 148.

Paszport Piotrków Trybunalski.

W Piotrkowie Trybunalskim możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Piotrkowa Trybunalskiego, być zameldowanym w Piotrkowie Trybunalskim lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.

 

Jak wyrobić paszport w Piotrkowie Trybunalskim?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony za pośrednictwem Internetu. Każdy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego wnioskujący o nowy paszport, o jego wymianę może odwiedzić dowolne biuro paszportowe w Polsce (jest ich ponad 100) i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Piotrkowie Trybunalskim

Wyrobienie paszportu w mieście Piotrków Trybunalski (przewodnik krok po kroku). 

 1. Sprawdź w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Piotrkowie Trybunalskim zaczynają się w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

 2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie do paszportu musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

 3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Piotrkowie Trybunalskim zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

 4. Musisz potwierdzić swoją tożsamość, więc zabierz ze sobą dowód osobisty.

 5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Piotrkowie Trybunalskim czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

 6. Masz pytania związane z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego? Możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię.

 7. Wniosek o paszport złóż osobiście w biurze paszportowym w Piotrkowie Trybunalskim pod wskazanym adresem. Paszport odbierasz tylko z tego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

 8. Urzędnik wręczy potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Ile się czeka na paszport w Piotrkowie Trybunalskim?

Czas oczekiwania w Piotrkowie Trybunalskim na nowy paszport może być uzależniony od ilości wnioskujących o niego osób. Jest oczywiście dłuższy w okresie wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Jednak standardowo nie powinien przekroczyć 30 dni. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms, e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru

Aktualizacja danych
2019-09-21
Ocena
Średnia: 2.7 (99 głosów)

Biura paszportowe w pobliżu

 1. Paszport Zgierz - 42.17 km
 2. Paszport Łódź - 42.33 km
 3. Paszport Sieradz - 68.54 km
 4. Paszport Skierniewice - 68.95 km
 5. Paszport Częstochowa - 78.12 km
 6. Paszport w Kielcach - 89.18 km