Paszport Koszalin - Biuro paszportowe w Koszalinie

Adres 🇵🇱

Terenowy Punkt Paszportowy w Koszalinie
ul. Władysława Andersa 34
Koszalin 75-626
Polska

Telefon 📞
województwo
zachodniopomorskie
Dodatkowe uwagi
Godziny otwarcia
Weekday Time slot Comment
poniedziałek: 10:00-17:30
wtorek: 8:00-15:00
środa: 8:00-15:00
czwartek: 8:00-15:00
piątek: 8:00-15:00
sobota: biuro paszportowe zamknięte
niedziela: biuro paszportowe zamknięte

Biuro paszportowe Koszalin. Jakie są godziny otwarcia biura paszportowego w mieście Koszalin? Gdzie złożyć wniosek o paszport? Jak wyrobić paszport? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie paszportu? Ile kosztuje nowy paszport i kto może skorzystać ze zniżki za jego wyrobienie? Czytaj dalej aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Paszport w Koszalinie można wyrobić w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie na ulicy Władysława Andersa 34.

Wniosek paszportowy składa się w pokoju 130 lub 132. Kontakt telefoniczny w sprawie przyjmowania wniosków paszportowych pod numerem telefonu 94 342 83 8794 342 82 54.

Po otrzymaniu informacji, że paszport jest już gotowy w celu jego odebrania udajesz się do pokoju 137. Kontakt w sprawie wydawanie paszportów w tej delegaturze to 94 342 82 43 lub 94 342 82 09.

Opłaty za paszport można dokonywać w kasie biura paszportowego w godzinach: 

  • poniedziałek: 9:50 - 17:50,
  • wtorek, środa, czwartek, piątek: 7:50 - 14:50

Paszport Koszalin

W Koszalinie możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Koszalina, być zameldowanym w Koszalinie lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport. Z ciekawostek warto wspomnieć, że organem urzędowym wydającym nowy paszport jest wojewoda.

 

Jak wyrobić paszport w Koszalinie?

Wniosek o paszport nie może zostać pobrany online i złożony przez Internet. Każdy mieszkaniec Koszalina wnioskujący o nowy paszport może odwiedzić jakie chce biuro paszportowe w Polsce i złożyć w nim wniosek o nowy paszport.

Poradnik ubiegania się o paszport w Koszalinie

Sprawne wyrobienie paszportu w mieście Koszalin. Przygotuj się krok po kroku. 

  1. Zapamiętaj w jakich godzinach jest czynne biuro paszportowe. Nie koniecznie dobrym dniem na złożenie wniosku paszportowego jest poniedziałek, gdzie przeważnie będzie większa kolejka. Lepiej odwiedzić urząd w środku tygodnia. Największe kolejki i tłumy ubiegających się o paszport w Koszalinie są w okresie wakacyjnym. Lepiej nie zostawiaj złożenia wniosku o paszport na ostatnią chwilę tuż przed wyjazdem na zagraniczny urlop.

  2. Przeczytaj jak poprawnie wypełnić wniosek paszportowy i przygotuj odpowiednie zdjęcie. Zdjęcie musi spełniać określone wymagania. Wypełnij wniosek o paszport na specjalnym druku, który dostępny jest w każdym biurze paszportowym. Przypomnę, że nie możesz drukować wniosku ze stron internetowych i z nim udać się do urzędu.

  3. Dołącz jedno zdjęcia do wniosku paszportowego. Nie może być starsze niż 6 miesięcy. Sprawdź gdzie w Koszalinie zrobisz profesjonalnie zdjęcia do paszportu.

  4. Zabierz ze sobą dowód osobisty w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

  5. Przygotuj odpowiednią kwotę na nowy paszport. Sprawdź dokładnie ile kosztuje wyrobienie paszportu, kogo obowiązuje niższa cena? Wyrabiając nowy paszport w Koszalinie czy w jakimś innym mieście zapłacisz tyle samo. Podstawowa opłata za paszport to kwota 140 zł, jednak może być niższa jeśli załapiesz się na zniżkę, niektórzy mogą go nawet otrzymać za darmo. Od 19 lipca 2019 roku osoby poniżej 18 roku życia nie muszą okazywać w urzędzie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do zniżki).

  6. W przypadku pytań związanych z uzyskaniem nowego paszportu, wymianą starego możesz skorzystać z kontaktu telefonicznego, zadzwonić do biura paszportowego i zapytać o problematyczną kwestię, niektóre urzędy wojewódzkie uruchomiły nawet infolinię paszportową.

  7. Złóż wniosek o paszport osobiście w biurze paszportowym w Koszalinie. Nowy paszport odbierasz tylko z tego samego punktu paszportowego do którego złożyłeś wniosek.

  8. Od urzędnika przyjmującego wniosek paszportowy otrzymasz potwierdzenie, że wniosek wpłynął. Od lipca 2019 roku, od kiedy obowiązuje nowy wzór wniosku o paszport możesz wpisać na nim numer telefonu lub adres e-mail w celu otrzymania informacji, że paszport jest już gotowy do odbioru. 

 

Czas oczekiwania w Koszalinie na paszport

Czas oczekiwania na paszport w Koszalinie może być uzależniony od liczby wnioskujących o niego osób. Z pewnością będzie dłuższy w okresie przed wakacyjnym i wakacyjnym w porównaniu do innych miesięcy w roku. Standardowo nie powinien przekroczyć jednego miesiąca. Jeśli na złożonym wniosku był wpisany kontakt (sms lub e-mail) z pewnością otrzymasz wiadomość, że już można udać się do biura paszportowego po oczekiwany nowy paszport. Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie przez stronę internetową czy jest gotowy. Przeczytaj jak sprawdzić czy paszport jest do odbioru. Napisz ile musiałeś czekać na swój nowy paszport w komentarzu.

Aktualizacja danych
2023-06-21

Inne biura paszportowe w okolicy

Wniosek o paszport możesz złożyć w dowolnie wybranym biurze paszportowym. Pamiętaj, że w tym biurze w którym złożysz wniosek o paszport z tego też biura paszportowego musisz odebrać paszport.

Paszport Słupsk - Biuro paszportowe - ulica Jana Pawła II 1 - 62.22km
Paszport Łobez - Biuro paszportowe w Łobzie - Niepodległości 13 - 71.95km
Paszport Bytów - Biuro paszportowe - ul. Domańskiego 2 - 84.88km
Paszport Wałcz - Biuro paszportowe w Wałczu - Dąbrowskiego 17 - 103.25km
Paszport Chojnice - Biuro paszportowe - 31 stycznia 56 - 104.63km